Şehirler Arası Nakliyat Fiyatları Nasıl Belirlenir

Ankara Alanya Arası Nakliyat Firmaları
Ankara Alanya Arası Nakliyat Firmaları
05/12/2018
Adana Şehirler Arası Nakliyat
26/12/2018

Şehirler Arası Nakliyat Fiyatları Nasıl Belirlenir

Şehirler Arası Nakliyat Fiyatları Nasıl Belirlenir

Şehirler Arası Nakliyat Fiyatları Nasıl Belirlenir. Şehirler arası nakliyat fiyatları nasıl belirlenir Aslında bu soruyu 3 Konu başlığı ile anlatabiliriz. Evden eve nakliyat fiyatları nakliyat firması ile taşınacak olan herkesin aklında bir sorudur. Taşınırken hem kaliteli,zamanında, güvenilir hem de uygun fiyata taşınmak. Herkesin Arzu ettiği bir konudur. Aynı zamanda nakliye firmasının kaliteli ve güvenilir olması da büyük önem taşır.

Evden eve nakliye firmaları şehirler arası nakliyat fiyatları belirlerken. İlk öncelikle iki nokta arasında ki mesafeyi 2’ye çarparak. Sadece eşya taşıma fiyatını belirler. Daha sonrasında eşya taşınacak olan binanın kat yüksekliğini ve eşyanın yoğunluğunu hesaplayarak. Ortalama bir fiyat çıkartır. Tabii bunlar şehirler arası nakliyat fiyatları nasıl belirlenir sorusuna tam olarak bir cevap sayılmaz. Net bir fiyat almak için öncelikle Şehirler arası nakliyat firması gelip eşyalarınızı ekspertiz elemanı aracılığı ile görmesi gerekir. Daha sonrasında görülen eşyaların bir listesi çıkartılır. Ve eşyalar için gerekli ambalaj malzemesi, eleman sayısı ve araç büyüklüğü belirlenir. Böylece sağlıklı bir taşıma için ilk adım atılmış olur. Genellikle evden eve nakliye işlemlerinde Bu şekilde bir yol izlenir. şehirler arası nakliyat fiyatları nasıl belirlenir Makalemizde yazılı olan seçenekler sırasıyla takip edildiği sürece. Taşıma esnasında Herhangi bir sıkıntı ve sorunla karşılaşmazsınız.

Şehir İçi Nakliye Fiyatları

 Şehir içi nakliye fiyatları şehirler arası nakliyat fiyatlarının aksine. Mesafe olarak pek de fark etmez. Şehir içi nakliye fiyatları belirlerken. Eşyanın yoğunluğu. Kat sayısı ve eşya için kullanılacak olan aracın büyüklüğü önemlidir. Şehirler arası nakliyat fiyatları nasıl belirlenir Eşyanın yoğunluğu 3+1 olarak hesapladığımızda ve Ankara merkez semtlerini varsaydığımızda. Ortalama bir fiyat çıkartabiliriz. Örneğin;Ankara Mamak semtinden Altındağ semtine evden eve nakliyat işlemi gerçekleştirildiğinde. Taşınacak ev 3 oda 1 salon ise ve 3 kattan 1. Kata gidiyor ise. Ufak tefek eşyaların toplanması taşınacak olan kişiye ait ise. Diğer büyük eşyaların yani koltuklar,mobilyalar, beyaz eşyalar ve diğer mobilyaların. Söküm takımı ambalajı ve taşıma esnasında gerekli olan diğer şeyler. Firmaya ait ise ortalama 1000 TL gibi bir rakam çıkar. Fakat bu rakamın Daha sonrasında Yükselme veya daha düşük olma durumu var. Bu durumlar genelde şu şekilde oluşur.


şehirler arası nakliyat fiyatları nasıl belirlenir. Örneğin 3.Katta olan evinizde bina asansörü yok ise. Ve merdivenlerde taşımaya uygun değilse dışarıdan asansör kurulma zorunluluğu gerekir. Şehir içi nakliye fiyatları nakliyat firmaları tarafından alınırken. Mobil asansör hiçbir zaman fiyata dahil edilmez. Doğal olarak da dışarıdan asansör kurulması Gerektiği zaman. 250 TL Gibi bir ekstra rakamla karşılaşabilirsiniz. Tabii dışarıdan asansörlü kurulması taşınma esnasında büyük rahatlık ve kolaylık sağlayacaktır. Aynı zamanda taşınacak olan eşyaların hasar durumunu minimum seviyeye indirmektedir. Asansörlü nakliyat Günümüzde çok tercih edilen ve müşteriler tarafından hoş görülen bir sistemdir.

Ufak Eşyalar Nasıl Toplanır

Şehirler Arası Nakliyat Fiyatları Nasıl Belirlenir

Diğer taraftan ise ufak tefek eşyaların toplanmaması da ekstra bir fiyatın konu olmasını sağlayabilir. Bu sebeplerden dolayı şehir içi nakliyat firmaları ile anlaşırken. Ufak tefek eşyaların toplanması. Yani bardak çanak giyim eşyaları ve şahsi eşyalar. Her zaman şehir içi nakliyat fiyatı olarak sizin daha uyguna taşımanıza sebep olur. Tabii bunları toplamak istemiyorsanız. Nakliye firması ile anlaşmamızı ona göre yapmanız gerekiyor. Şayet topluyor iseniz nakliye fiyatını da herhangi bir değişiklik olması söz konusu değildir.


Şehirler Arası Nakliyat Fiyatları Nasıl Belirlenir Kilometre Fiyatı

Kamyon nakliye kilometre fiyatı Türkiye şartlarında genelde yakıt fiyatları ile Ortalama olarak belirlenir. Örneğin 2018 yılını baz aldığımızda ortalama yakıt fiyatları 6 TL olarak belirlenmiştir. Bunun üzerine şehirler arası nakliyat fiyatları belirlerken. Kilometreyi 2’ye çarparak kamyon nakliye kilometre fiyatı Ortalama olarak belirlenir. Yani Ankara İstanbul arası bir fiyat belirlememiz gerekirse.

Şehirler arası nakliyat fiyatları nasıl belirlenir Ankara İstanbul Anadolu Yakası Ortalama olarak 500 kilometredir. Sadece araç için 1000 TL Otoban ve diğer ücretli geçişler için ise 200 TL belirlediğimiz zaman. Ankara İstanbul arasında normal 2+1 bir eşyanın sadece şehirler arası nakliye Bedeli 1200 TL olarak belirlenebilir. Tabii bu fiyat işçilik siz yani yükleme boşaltma ve ambalajlama söküm takım işlemleri hariç olan fiyattır.

Nakliye Firmaları

Bu fiyatlar ise ele alındığında yükleme boşaltma için 1000 TL. Ambalajlama ve söküm takım işlemleri için ise 300 TL gibi bir rakam söz konusu olur. Kamyon nakliye kilometre fiyatı belirlememiz gerekirse. Toplamda 1000 TL yakıt için 200 TL Otoban ve diğer ücretli geçişler için. 1000 TL Yükleme boşaltma için. 300 TL Ve eşyaların ambalajlanması ve söküp takılması için hesaplanırsa totalde. 2500 TL Gibi bir rakamla garantili ve sigortalı taşınabilirsiniz. Şehirler arası taşıma da sigorta firmalarının yapmış oldukları Poliçe Bu fiyata dahildir. Eşyalarınıza herhangi bir hasar gelmesi durumunda veya kaza yanma çalınma gibi durumlarda. Sigorta poliçeniz de beraber sigorta firmasından eşyanızın tutarı kadar hasarınızı alabilirsiniz.

Evden eve nakliyat firmaları

Evden eve nakliyat firmaları genelde taşınacak olan eşyalar için. Şehirler arası nakliyat fiyatlarının değil de. Nakliyat firmasının taşınacak eşya için göstermiş olduğu hizmet ve kalitenin önemini vurgulamaktadır. Şöyle ki taşınacak olan eşyanın kaliteli ve güvenilir bir şekilde taşınması aynı zamanda taşınma işlemi gerçekleştiren kişinin de hoşuna gider. Bu nedenden dolayı evden eve nakliyat firmalarından. Fiyat alan kişilerin ilk öncelikle Nakliyat firmasının vereceği hizmeti algılaması. Ve nakliye hizmeti verecek firmanın güvenilir olduğuna inanması gerekir. Günümüzde evden eve nakliyat sektöründe birçok firma hizmet vermektedir.

Tabii bu evden eve nakliyat firmaları işini haklı olarak yapan. Ve müşterilerine güvenilir kaliteli sağlam bir taşımacılık hizmeti. Sunmaya çalışan firmalar olduğu kadar. Taşınacak olan kişileri mağdur edebilecek. Ve onlara güvensiz hasarlı ve sağlam olmayan bir hizmet sunacak olan korsan firmalarda var. Bu anlamda çok dikkatli olmanız gerekir korsan bir firmayla kimsenin taşınmak istemeyeceğini. Ve muhattap olmak istemeyeceğini hepimiz çok iyi biliyoruz. O yüzden evden eve nakliyat firmaları size fiyat verirken birçok Etkin sebebi hesaplayarak. Fiyatı belirlemeye çalışır. Örneğin üst paragraflarda belirttiğimiz gibi Ankara İstanbul arasında minimum 2500 TL gibi bir rakama taşımanız gerekirken. Araştırma esnasında size 1500 TL gibi bir rakam sunan bir firmanın kaliteli olmayacaktır.v

Eşyaların Toplanması

Aynı zamanda eşyalarınızı taşırken. Hasar verebileceği aklınızda bulunmalı. Çünkü taşıma işlemini gerçekleştirebilmek için belirli masraflar hiçbir zaman kısıtlamaz. Örneğin kaliteli bir eleman yevmiyesi bütün profesyonel evden eve nakliyat firmalarının da sabittir. Veya eşya ambalajlanır’ken. Kullanılan ambalaj malzemelerinin tüm evden eve nakliyat firmalarının da belirli bir standardı vardır. Havalı naylon ve Tek seferlik Streç film ile sarılması gerekir. Tabi korsan firmalar da bu şekilde yapacaklarını size söyleyebilirler. Fakat taşınma günü geldiğinde bu şekilde olmayacağını sizde görebilirsiniz.

Bu şekilde bir hizmet sunmak için. Korsan firmaların sizin gerçek evden eve nakliyat firmaları ile aldığınız. Fiyatın hemen hemen yarı yarıya altını verebilirler. Bu sizin bir düşünce arayışı içerisine girmenize sebep olabilir. Ancak her zaman olduğu gibi ucuza mal edilen işin kalitesi her zaman düşük olur. Öyle ki kalite zaman alan bir kavramdır. Siz de kaliteli zamanında güvenilir bir evden eve nakliyat hizmeti almak istiyorsanız. Eşyalarınızı taşımak istediğiniz evden eve nakliye firmasını iyi seçmeniz gerekir. Doğru seçimler her zaman kazandırır ve daha az sorun çıkartır. Sizde hemen detaylı fiyat Almak İstiyorsanız Nakliyat Talep formu doldurak
şehirler arası nakliyat fiyatları nasıl belirlenir sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Bizim de size bir tavsiyemiz olarak sunmuş olacağımız birkaç seçenek vardır
 • Evden eve nakliyat firması araştırırken ilk öncelikle. Firmanın firmanın güvenilir olup olmadığından emin olun
 • Şehirler arası nakliyat fiyatları alırken. Sadece bir firmadan değil en az üç firmadan fiyat alın
 • Tavsiye edeceğimiz firmalardan bir tanesine bu Linke tıklayarak ulaşabilirsiniz
 • Alacağınız fiyat hiçbir zaman çok aşağıda olmamalı
 • Taşımak istediğiniz nakliye firmasının Size ücretsiz ekspertiz göndermesini isteyin
 • Gelen ekspertiz ile anlaştığınız takdirde bir nakliye sözleşmesi hazırlayarak aranızdaki anlaşmayı resmi kılın
 • Eşyalarınızın ne şekilde taşınacağını taşınma esnasında asansör Kullanılıp kullanılmayacağını öğrenin
 • Taşınacak olan eşyalar için Nakliyat firmasının kullanacağı ambalaj malzemelerinin ne şekilde olacağını sorun
 • Aynı zamanda firmanın Ulaştırma Bakanlığı tarafından verilen K3 yetki belgesine sahip olup olmadığını öğrenin
 • Özellikle şehirlerarası nakliyat ta evden eve nakliye işlemini gerçekleştirecek olan firmanın sigorta yapıp yapmayacağınız sorun
 • Son olarak da firmanın güvenilir olup olmadığını. İnternet üzerinden de araştırarak öğrenebilirsiniz. Taşımadan önce mutlaka Seçtiğiniz Şehirler Arası nakliyat firmasını İnternet üzerinden araştırın.

Please Enter Your Facebook App ID. Required for FB Comments. Click here for FB Comments Settings page

1 Comment

 1. […] Adıyaman evden eve nakliyat olarak taşınma işleminde küçük ya da büyük hiç fark etmeden tüm eşyaları birinci sınıf ambalaj malzemelerini kullanarak paketleriz ve paketleme işlemlerinde en az iki kat malzeme kullanırız. Tüm eşyalar araca yüklenme aşamasındayken uygun olması halinde asansörle taşınır ve bu sayede sürecin daha hızlı olması sağlanmış olur. Asansör için uygun olmayan ev taşımasında ise taşıyıcı personellerimiz eşyalarınızı hassas bir şekilde taşıyacak ve zarar gelmemesi için gerekli önlemleri alacaktır. Araç içerisinde eşyaların sabit bir noktada kalması önemlidir. Yolculuk esnasında sallanarak zarar görmemesi açısından sabitleme yapılır. Tüm süreç kontrollü bir şekilde gerçekleştirilecektir. Taşıma işlemi sırasında marangozlarımıza bulunacağından montaj ve demontaj işleri de işini bilen kişiler tarafından yapılır. […]

Bir yanıt yazın